KOMUNALWOOD 2019

W dniach 20-21 maja br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w drugiej edycji Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD 2019, w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Amberexpo w Gdańsku.
Nasi uczniowie poznali nowoczesne standardy budownictwa drewnianego i energooszczędnego w kontekście budowy obiektów wielkopowierzchniowych, zwłaszcza obiektów użyteczności publicznej.

REKRUTACJA GEODECI


  • TEMATY PREZENTACJI:
  • Pomiary tachimetryczne na terenach zurbanizowanych
  • Niwelacja geometryczna jako metoda wykonywania pomiarów wysokościowych

Prezentacja powinna zawierać minimum 20 slajdów z treścią i zostać przesłana na adres e-mail szkoły: sekretariat@psb.edu.gdansk.pl

DOBRY MONTAŻ

W ramach projektu „Dobry Montaż” pod egidą Stowarzyszenia Polskie Okna i Drzwi, 17 maja gościliśmy w warsztatach szkolnych przedstawiciela Firmy Marcopol. Po prezentacji Firmy i oferty produktów, odbyła się część praktyczna na której uczniowie klasy 1P i 1A mogli samodzielnie łączyć elementy konstrukcji drewnianych produktami Firmy Marcopol. W szkoleniu wzięło udział 26 uczniów.

MARATON CZYTELNICZY 2018/2019

9.05.2019 r. w  Europejskim Centrum Solidarności obyło się uroczyste zakończenie IV edycji  konkursu czytelniczego „Na literackim szlaku”. W tegorocznym Maratonie  Czytelniczym uczestniczyło 450 uczniów z 59 szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Uczeń naszej szkoły Dawid Klajna z klasy 2P znalazł się w gronie finalistów konkursu i został zaproszony na uroczystość zakończenia połączoną z wręczeniem nagród.

Gratulujemy!

Czytaj więcej na:

http://www.wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy#overlay-context=tresc/wielkie-maratony-czytelnicze

WYKŁAD PROF. MARIAN OSIŃSKI

Wykładu w IKM-ie pt.: Prof. dr hab. Marian Osiński 1883-1974.

Zdjęcia i realizacja

Mirosław Koźbiał

WMG VIDEO

Prof. dr hab. Marian Osiński 1883-1974. Renata Wiloch-Kozłowska | 2019.03.26 IKM Akademia Gdańska