MARATON CZYTELNICZY 2018/2019

9.05.2019 r. w  Europejskim Centrum Solidarności obyło się uroczyste zakończenie IV edycji  konkursu czytelniczego „Na literackim szlaku”. W tegorocznym Maratonie  Czytelniczym uczestniczyło 450 uczniów z 59 szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Uczeń naszej szkoły Dawid Klajna z klasy 2P znalazł się w gronie finalistów konkursu i został zaproszony na uroczystość zakończenia połączoną z wręczeniem nagród.

Gratulujemy!

Czytaj więcej na:

http://www.wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy#overlay-context=tresc/wielkie-maratony-czytelnicze

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W ramach zajęć „Małe formy plastyczne” w czytelni biblioteki oraz w związku z obchodami Dnia Wolontariusza
uczniowie tworzyli kartki świąteczne, które zostały przekazane Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.
Kartki powstały dzięki zaangażowaniu łącznie 23 osób – uczennic i uczniów z klas: 1C, 1E, 1P, 1R, 2A, 3A i 3E.

czytaj więcej

SPOTKANIE Z MARIOLĄ KRUSZEWSKĄ

24 października 2018r. uczniowie z klas: 1C, 1R, 2P biorący udział w Maratonie Czytelniczym uczestniczyli w spotkaniu z autorką książki „Czereśnie będą dziczeć” M. Kruszewską, które odbyło się w filii WiMBP przy ul.Mariackiej.

Książka „Czereśnie będą dziczeć”  była pierwszą lekturą w tegorocznym Maratonie.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

12 października br. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka to przyszłość” w Bibliotece PSB odbyło się spotkanie integracyjne uczestników czwartej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych „Na literackim szlaku”. Uczennice i uczniowie z klas: 1C, 1R, 2P, 3E i 3P  mieli możliwość podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu pierwszej lektury.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Od 4 do 21 września 2018 r. w Bibliotece PSB trwał kiermasz używanych podręczników.
W komis przyjęto 304 książki od 59 uczniów. Sprzedano 279 podręczników, resztę zwrócono właścicielom.
Dziękujemy za pomoc uczennicom z Samorządu Uczniowskiego.

MARATON CZYTELNICZY 2017/2018

W środę 13.06.2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się wielka gala zakończenia tegorocznego Maratonu Czytelniczego. Uczennica PSB  Karolina Borkowska z klasy 2E znalazła się w gronie finalistów i została zaproszona na uroczystość zakończenia połączoną z wręczeniem nagród.

Gratulujemy !

Czytaj więcej na:

http://www.wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy#overlay-context=tresc/wielkie-maratony-czytelnicze

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Gala-Wielkiego-Maratonu-Czytelniczego-w-Gdansku-Zobacz-liste-laureatow-finalistow-i-wyroznionych,a,117072

 

 

MARATON CZYTELNICZY 2017/2018

W III edycji  Maratonu Czytelniczego, którego organizatorem jest WMBP w Gdańsku udział wzięło 6 uczennic  z naszej szkoły. Karolina Borkowska z klasy 2E  zdobyła  odpowiednią  ilość punktów i znalazła się w gronie finalistów,  których zaproszono na wielką galę zakończenia do ECS.


7 MARCA 2018 – SPOTKANIE Z PISARZEM RYSZARDEM ĆWIRLEJEM

7 marca 2018 r. w filii WiMBP przy ul. Mariackiej uczennice z klasy 2A, 2E i 2R uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Ryszardem Ćwirlejem, autorem kryminału „Tam ci będzie lepiej”. Książka ta była jedną z lektur w trzeciej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej

KONKURS NA RECENZJĘ  KSIĄŻKI

Konkurs na recenzję książki zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został rozstrzygnięty. Wyróżnione prace uczniów z klas : 2A, 2E, 1P zamieszczono na tablicy informacyjnej przed biblioteką. Zachęcamy do przeczytania recenzji.

DEBATA  „Czytanie książek – pożytek czy przeżytek?”

12 grudnia  br. odbyła się w naszej szkole debata przygotowana przez klasę 1A. Uczestnicy debaty i zaproszona publiczność spierali się o to, czy czytanie książek to pożytek, czy przeżytek. Na zakończenie publiczność została poproszona o opowiedzenie się za jedną ze stron.Okazało się, że dla większości  grupa twierdząca,  iż czytanie książek to pożytek była bardziej  przekonywująca.

Debatę zrealizowano jako jedno z zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.