19-21 listopada 2014 – DNI PROMOCJI ZDROWIA

W dniach 19-21.11.2014 r. zorganizowano w PSB „Dni promocji zdrowia” mające na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym w tym używaniu środków psychoaktywnych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Akcja zachęcała do zdrowego odżywiania i podejmowania aktywności fizycznej poprzez wiele atrakcji i zajęć edukacyjnych.

Zaproszono do szkoły licznych specjalistów z różnorodnych dziedzin, którzy z dużym poświęceniem dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Udział w programie wzięli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Gdańska, Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA, funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gdańsku, Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej, pracownicy Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej z programem informacyjno–edukacyjnym „Kontakt – Bus”, przedstawiciele firm kosmetycznych.

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę i świadomość zdrowotną poprzez uczestnictwo w wykładach na temat zdrowego odżywiania, warsztaty dot. zaburzeń odżywiania, udział w pokazie pierwszej pomocy oraz w konsultacjach indywidualnych przy stanowiskach informacyjno-konsultacyjnych dysponujących różnorodnymi ulotkami i materiałami profilaktycznymi. Nie brakowało chętnych do wypróbowania swojego szczęścia w szkolnej loterii pełnej nagród, spróbowania zdrowego, świeżo wyciskanego soku owocowego oraz kanapek i eco-jabłek.

Rozstrzygnięto konkursy profilaktyczne zaplanowane w ramach akcji oraz wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W klasowym konkursie plastycznym na plakat dot. zdrowia I miejsce zajęła klasa 3E, II miejsce klasa 1 A ,  III miejsce klasa 4 C. Wszystkie prace można podziwiać na korytarzach szkoły, gdzie zawisły by zachęcać do zastanowienia się nad zmianą nawyków na bardziej prozdrowotne.

W konkursie wiedzy dot. szkodliwości substancji psychoaktywnych  I miejsce zajął uczeń klasy 3E Marcin Rohde, II miejsce Piotr Ocias klasa II C, III miejsce Emilia Fijałkowska ex aequo z  Karolem Tymoszewskim z klasy IV C.

W tych dniach odbył się też szkolny etap Olimpiady wiedzy o AIDS/HIV organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną.

I miejsce i jednocześnie przejście do etapu powiatowego rywalizacji wywalczyła Balbina Makurat              z klasy III E. Kolejne miejsca zajęli Agata Łania kl. IIE( II miejsce) oraz Jacek Brzeziński kl. IV C

(III miejsce). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Młodzież, a zwłaszcza płeć piękna  mogła skorzystać z wykonania darmowego makijażu i zapoznać się      z podstawowymi zasadami doboru kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych.

Przez cały czas trwania akcji na szkolnym ekranie wyświetlane były filmy dot. zdrowia i właściwej diety pochodzące między innymi z materiałów realizowanego w szkole projektu profilaktycznego zatytułowanego „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”.

Cała społeczność szkolna przyjęła to profilaktyczne wydarzenie z dużym zainteresowaniem i otwartością licznie biorąc udział w oferowanych atrakcjach. Sukces przedsięwzięcia wskazuje na dużą potrzebę edukacji w zakresie dbania o formę fizyczno-psychiczną i propagowania zdrowego stylu życia.

 

IMG_8476_1            19.11.2014 zdrowa żywność 001
IMG_8487_1           IMG_8485_1 IMG_8473_1 IMG_8397_1 IMG_8337_1 IMG_8295 IMG_8294 IMG_8284 IMG_8279

19.11.2014 zdrowa żywność 007 19.11.2014 zdrowa żywność 03819.11.2014 zdrowa żywność 020  19.11.2014 zdrowa żywność 022

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress