Konferencja 17.04.2019 r.

Dnia 17 kwietnia br. w nasza szkoła był organizatorem konferencji pt. „Od szkoły do sukcesu na zawodowym rynku pracy”, a jej mottem były słowa Stanisława Staszica BYĆ NARODOWI UŻYTECZNYM. Uczestników konferencji przywitała szkolna grupa teatralna MONTAŻ widowiskiem pod tytułem „Odyseja budowlana”. Podczas konferencji zostały podpisane porozumienia o współpracy oraz list intencyjny z firmami: INPRO S. A., EKOINBUD Sp. z o.o., STOLMARK Sp. z o.o., Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno Kartograficznym Sp. z o.o., GEBERIT Sp. z o.o. Prelegentami konferencji byli absolwenci naszej szkoły:

 • Krzysztof Maraszek – Wiceprezes Zarządu INPRO S.A.
 • Tomasz Balcerowski – Prezes EKOINBUD Sp. z o.o.
 • Tomasz Jewsienia – Geodeta Województwa Pomorskiego
 • Ryszard Rus – Prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich oddział Gdańsk
  Sajmon Kęsy – Prezes Zarządu firmy STOLMARK
  Krzysztof Littwin – przedstawiciel firmy Pekabex
 • Sajmon Kęsy – Prezes Zarządu firmy STOLMARK
 • Krzysztof Littwin – przedstawiciel firmy Pekabex .
 • Atrakcją konferencji był konkurs multimedialny KAHOOT z nagrodami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konferencji!!!
czytaj więcej

WOLONTARIAT

Szkolne Kola Wolontariatu 14 kwietnia uczestniczyło w 5GDAŃSK MARATONIE. Podczas tej akcji  na 25 km rozdawaliśmy  biegaczom wodę, izotoniki, banany oraz batony. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc. 

WYCIECZKA ZAWODOWA

Dn. 11.04.2019r grupa uczniów z p. Teklą Pogorzelską odwiedziła budowę kompleksu mieszkaniowo-gastronomicznego IDEA BUDOWA przy ul. Droszyńskiego.

W części obiektów trwały prace zbrojarsko-betoniarskie – wykonywanie ław i stóp fundamentowych, w części murowanie z porothermu i silikatów, a w części prace wykończeniowe instalacyjne i posadzkarskie .Grupa obserwowała organizację robót, placu budowy i składowanie materiałów budowlanych.

KONFERENCJA pt. „Od szkoły do sukcesu na zawodowym rynku pracy”

Serdecznie zapraszamy
na Konferencję
pt. „Od szkoły do sukcesu na zawodowym rynku pracy”

która odbędzie się dnia 17 kwietnia 2019 r.,
w godzinach 12.00 – 15.00
 
w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego
w Gdańsku
Hasłem konferencji będą słowa Stanisława Staszica „Być narodowi użytecznym”, które ściśle wiążą się z kształceniem zawodowym. Odwołując się do tej oświeceniowej maksymy, niniejszą konferencją chcemy uświadomić jej uczestnikom, jak wielkie znaczenie ma wybór zawodów związanych z budownictwem i meblarstwem. Prelegentami na konferencji będą nasi absolwenci, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i zaprezentują realizację najciekawszych inwestycji budowlanych oraz unikatowych projektów meblarskich. Uczestnicy konferencji zostaną również zapoznani z działalnością szkoły, bogatą ofertą zawodów oraz nowoczesnym wyposażeniem warsztatów szkolnych.
Podczas konferencji obędzie się konkurs multimedialny kahoot wraz
z atrakcyjnymi nagrodami
!  

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 11 kwietnia br. pod numerem telefony 58 341 64 61 wew.32 lub email: sekretariat@psb.edu.gdansk.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA KONFERENCJĘ
"Od szkoły do sukcesu na zawodowym rynku pracy"

Imię i nazwisko uczestnika/osoby zgłaszającej


SP/GIM


liczba osób biorących udział w konferencji

Al. Grunwaldzka 238, 80-266 Gdańsk, tel. 58 3416461,
sekretariat@psb.edu.gdansk.pl,
strona: psb.edu.gdansk.pl

AGENDA KONFERENCJI

17 kwietnia 2019 roku godz. 12:00 – 15:00

Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego

Al. Grunwaldzka 238, 80-266 Gdańsk

Przebieg konferencji:

11:00 – 12:00

– Rejestracja uczestników – bufet kawowy

12:00 – 12:15

– Występ szkolnego teatru MONTAŻ

12:15 – 12:30

– Uroczyste rozpoczęcie – wystąpienie zaproszonych gości

12:30 – 14:00

– „Od szkoły do sukcesu na zawodowym rynku pracy” – oczami absolwentów

 • Krzysztof Maraszek – Wiceprezes Zarządu INPRO S.A.
 • Tomasz Balcerowski – Prezes EKOINBUD Sp. z o.o.
 • Tomasz Jewsienia – Geodeta Województwa Pomorskiego
  Ryszard Rus – Prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich oddział Gdańsk
 • Sajmon Kęsy – Prezes Zarządu firmy STOLMARK
 • Krzysztof Littwin – przedstawiciel firmy Pekabex

14:00 – 15:00

– podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy Państwowymi Szkołami Budownictwa, a Pracodawcami

– konkurs multimedialny Kahoot z nagrodami

– zwiedzanie szkoły i pracowni na warsztatach szkolnych

– poczęstunek

Konferencji towarzyszyć będą obchody „DNIA RENOWATORA”

Goście będą mogli zapoznać się z materiałami konserwatorskimi produkowanymi przez wiodąca na rynku firmę Remmers, poznają dokonania pracowni konserwatorskich wykonujących realizacje w naszym województwie. Studenci ASP w Gdańsku przedstawią nowoczesne techniki dokumentacyjne, a uczniowie PSB pokażą obróbkę gliny i ceramiki oraz w jaki sposób wykonać dekoracje w technice sgraffito.

RENOWACJE OBYWATELSKIE

„Od 8 do 15 kwietnia uczniowie  z  PSB z Gdańska i z ELEKTRYKA w Wejherowie ciężko pracują w Redzie, aby pomóc dzielnym kobietom – mamie i córce – w remoncie ich mieszkania. Zakres prac jest szeroki, wolontariusze działają w 3 pomieszczeniach jednocześnie  i dokonują prawdziwej metamorfozy, co widać na załączonych zdjęciach.  Jest to też dobra okazja do praktykowania umiejętności remontowych. Akcja odbywa się w ramach projektu „RENOWACJE OBYWATELSKIE”  i jest organizowana przez Fundację Kwestia Edukacji. Dziękujemy bardzo wolontariuszom za zaangażowanie i chęć pomagania ludziom w potrzebie! Będziemy organizować kolejne podobne akcje!”

Wycieczka patronacka DOBRY MONTAŻ

W dniu 11 kwietnia 2019 r. klasa 1C kształcąca się w zawodzie technik budownictwa wzięła udział w wycieczce patronackiej do firmy Krsispol we Wrześni

SZKOLENIE Norma EXPERT z modułem BIM

Zapraszam uczniów, którzy zapisali się w sekretariacie szkoły do potwierdzenia gotowości do udziału w szkoleniu z kosztorysowania, który odbędzie się w PSB 9 kwietnia (wtorek) w godzinach 9.00 – 14.45 🙂

WYCIECZKA PATRONACKA

Stolarka, renowacja, słońce i grill !!!

W dniu 05.04.2019r. w ramach patronatu klasa 3 PR pod opieką p. Joanna Nosek – Kality i p. Danuty Urbanowicz gościła „Dubiński-Pracownia Stolarki Artystycznej”. Najpierw  w części  biurowej przedstawiona została koncepcja funkcjonowania firmy, sposoby poszukiwania klientów i przeprowadzania rozmów z nimi,  kraje, w  których firma realizuje zamówienia, mechanizmy finansowo- sprzedażowe oraz dział projektowania, kosztorysowania  i realizacji zamówień. Młodzież zobaczyła, jak w praktyce wykorzystuje się możliwości programu AutoCAD .

Następnie po zakładzie  stolarskim  oprowadzał p. Radosław Dubiński. Przedstawiony został cały cykl produkcyjny począwszy od zapoznania się z  rodzajem  zamówienia, poprzez  dobór odpowiedniego drewna i jego ilości, następnie  jego obróbki, klejenia, szlifowania, lakierowania aż po ręczne wykonanie artystycznych detali  i zdobień. Zaprezentowane zostały nowoczesne maszyny, wymagające posługiwania się odpowiednim oprogramowaniem. W całym cyklu produkcyjnym  pracowni wykorzystuje się zarówno nowoczesną technologię, jak i  pracę ręczną, wymagającą pewnych artystycznych  uzdolnień.

Pan Radosław Dubiński zapoznając w ramach patronatu ze swoją Pracownią Stolarki Artystycznej uzmysłowił uczniom, że współczesny zakład stolarski to połączenie nowoczesnych technologii z artystyczną pracą ręczną w myśl wielowiekowej tradycji rzemieślnika- artysty.

czytaj więcej