PROJEKT „RENOWACJE OBYWATELSKIE”

5 i 6 grudnia sześć osób z naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do Warszawy dla liderów i liderek wolontariatu w ramach projektu „RENOWACJE OBYWATELSKIE” na zaproszenie Fundacji Kwestia Edukacji i Habitat for Humanity . Braliśmy udział w warsztatach „Jak pięknie się różnić” w Muzeum POLIN, poznaliśmy rożne rodzaje wolontariatu. Uczestniczyliśmy w akcji remontowej w mieszkaniu, w którym zamieszka mama z dziećmi w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Nasza pomoc została doceniona przez lokatorkę – Panią Monikę oraz dwie Fundacje, a mieliśmy też okazję zintegrować się z nowymi  ludźmi.

Zapraszamy Was do dołączenia do projektu, który oferuje Wam:

  • udział w warsztatach dotyczących wolontariatu i fundraising’u;
  • udział w akcjach wolontariackich w Trójmieście w 2019 r. podczas remontów na rzecz osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej albo osoby z niepełnosprawnością
  • instruktorów, narzędzia, akcesoria ochronne, ubezpieczenie, catering i fajne T-shirty J
  • dobrą atmosferę i integrację J

Projekt jest dla osób, które lubią pomagać innym  i chcą się nauczyć jak to robić skutecznie oraz mają skończone 16 lat. Zgłaszać się  i uzyskać więcej informacji można u Pani Adriany Uchaman i Pana Mariusza Cyperskiego.

„Projekt RENOWACJE OBYWATELSKIE jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2018.

czytaj więcej

KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

Konkurs​ wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”- ET​AP REGIONALNY​ już za nami.  Oskar zdobył 30 punktów  a Julka 26 . Gratulacje !!!

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w czapkach Mikołaja, odwiedzali wszystkie klasy aby podarować koleżankom i kolegom drobny, słodki prezent. Nie da się nie zauważyć, że była przy tym ogromna frajda i wszystkim bardzo się podobało.

 

 

 

 

czytaj więcej

WOLONTARIAT

W dniu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (5.12.2018 r.) uczniowie z PSB uczestniczyli w Paradzie Wolontariuszy. Przemaszerowaliśmy ul. Długą, od Złotej Bramy do Fontanny Neptuna, gdzie w obecności przedstawicieli Miasta Gdańska odbyło się uroczyste nadanie Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska. Uczennica naszej szkoły Sandra Tokarska z kl. 3E, udzieliła wywiadu dla RMF MAXX, opowiadając czym jest dla niej wolontariat. Wolontariuszom z Budowlanki dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Miło nam poinformować, że Natalia Grunwald uczennica klasy 3E Technikum nr 5 została wyróżniona stypendium Prezesa Rady Ministrów.Uroczystość wręczenia stypendiów miała miejsce dnia 28.11.2018 w Muzeum II Wojny Światowej.Stypendia wręczyli laureatom Pan Mariusz Łuczyk – Wicewojewoda Pomorski oraz Pani Małgorzata Bielang – Pomorski Wicekurator Oświaty.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły spędzili Dzień Wolontariusza na Lodowisku Miejskim. Świetnie się bawiliśmy, zjedliśmy pyszny żurek i mile spędziliśmy czas po lekcjach. Wolontariat w PSB działa bardzo prężnie. Za kilka dni w piątek na parterze naszej szkoły będziemy tworzyć kartki świąteczne, które przekażemy na rzecz Gdyńskiego Hospicjum.Tak że prowadzimy zbiórkę suchych produktów i środków czystości do szlachetnej paczki, które przynosimy do biblioteki szkolnej. Każdy z nas może być wolontariuszem! Możesz z nami zrobić kartki świąteczne, jak nie masz ochoty to możesz przynieść materiały do tworzenia kartek świątecznych. Jeżeli to tez nie dla ciebie, możesz nam pomóc stworzyć szlachetną  paczkę. Zapraszamy do współpracy! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLONTARIAT

Uczniowie z klas 1RW, 1C , 1 EP oraz 3A uczestniczyli w akcji ” Gwiazdy malują Gwiazdy” w Galerii Bałtyckiej. W tym roku byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie techniczne imprezy. Natomiast dziewczyny kwestowały na rzecz Gdańskiego Hospicjum. Wszyscy spisali się na medal. Dziękujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielami Firmy Sn Strukton

Dnia 26. 11. 2018 r uczniowie klas 4A, 4C i 4B kierunku Technik budownictwa uczestniczyli w warsztatach firmy SN Strukton. Zapoznali się oni z możliwościami budownictwa modułowego i prefabrykacji. Project Managerowie – Michał Oskroba i Marcin Prażmowski opowiedzieli o tym, co wyróżnia ich firmę na rynku budowlanym oraz pokazali niektóre realizacje wykonane w Szwecji, Belgii i Holandii.  Uczniowie klas czwartych mogli zobaczyć np. czym różni się ściana halfsandwich od ściany sandwich, jak również poznać zastosowanie betonu graficznego. Nie zabrakło również ciekawostek i nietypowych realizacji z zakresu robót murarskich.

EWAKUACJA 27-11-2018

W dniu dzisiejszym odbyła się próbna ewakuacja budynku naszej szkoły.Ćwiczenia przebiegły zgodnie z opracowanym scenariuszem. Akcja została zakończona pomyślnie. 

JĘZYK ANGIELSKI DLA GEODETÓW

Zajęcia z języka angielskiego dla grupy geodetów  wyjeżdżających do Malagi w ramach projektu POWER Dom energooszczędny naszą przyszłością” prowadzone przez Pana Michała Stankiewicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

III dzień promocji zdrowia rozpoczął się pod hasłem „Dzień bez papierosa”. W tym dniu odbyła się loteria pod hasłem „Zamień papierosa na losa”. Uczniowie wzięli udział w wykładach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego  – „Męskie sprawy”  – „Pierwsza wizyta u ginekologa”

II Dzień promocji zdrowia w PSB

Znalezione obrazy dla zapytania owoce

II dzień promocji zdrowia rozpoczął się pod hasłem „Zdrowy styl życia”. W tym dniu uczniowie mogli zmierzyć ciśnienie krwi, wzrost i  wagę ciała. Na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku można był włożyć  alkogogle zrobić badanie spirometrii i otrzymać materiały informacyjne PSSE. Promując zdrowy styl życia na stanowisku „Chcesz być zdrowy, zrób ćwiczenie i zbierz nagrody”  można było zjeść pyszną kanapeczkę i wypić świeżo wyciskany sok.

czytaj więcej

LOTERIA   „Słonik Tumbo” pomaga.   

Znalezione obrazy dla zapytania słonik tumbo

 

Tumbo, słonik-maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych opiekuje się dziećmi w żałobie po pacjentach polskich hospicjów. 

20 listopada wolontariusze PSB zorganizowali loterię z której dochód przekazany zostanie na rzecz Funduszu Dzieci Osieroconych. Nad przebiegiem całości czuwały uczennice z klas:1C, 1RW, 3E. W przygotowanie loterii włączyło się wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.Na warsztatach wykonano konstrukcję do umocowania losów. Uczniowie z klas: 1C,1RW,1EP, 2A, 2E. 2PR,  3A,3C, 3E, 4E,4RB  upiekli ciasta. Dochód ze sprzedaży ciasta także trafił do puszki „Słonika Tumbo”.W imieniu podopiecznych Hospicjum dziękujemy wszystkim zaangażowanym

 

 

czytaj więcej

OLIMPIADA CYFROWA – I etap

Dziś uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa z klasy 1R oraz 1E wzięli udział w I etapie Olimpiady Cyfrowej, której organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska. Jest to olimpiada interdyscyplinarna, sprawdzająca kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Tegorocznym motywem przewodnim olimpiady były prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów, a wśród nich takie zagadnienia jak:

  • rodzaje, źródła i praktyka stosowania prawa w kontekście
    mediów,
  • media a prawa człowieka, obywatela i dziecka,
  • ochrona danych osobowych i dóbr osobistych.

I etap Olimpiady odbył się o godzinie 10.00 i polegał na rozwiązaniu testu online.

 

czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA !!! Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez ucznia klasy 2E Technikum nr 5 Norberta Czerniewskiego.

NAPRAWDĘ WARTO!!!

prawa dziecka

Podobny obraz