Kolejny dzień stażu w ramach Erasmus+

W dniu dzisiejszym zjedliśmy pyszne śniadanko, po czym pojechaliśmy do SAFY. Na praktykach Emanuel (nasz mentor 😉 wytłumaczył nam dokładnie zadanie na dziś. Pierwszym zadaniem było podłączenie panela słonecznego z rezystorem, akumulatorem i halogenem led. Drugim zadaniem było skonstruowanie własnego układu elektrycznego, który dokończymy jutro. Po pysznym obiadku poszliśmy na zajęcia z Abbie. Około godziny 18 poszliśmy wspólnie z Abbie (korepetytorka Hiszpańskiego)  do ,, Metropol parasol ,, . Teraz jesteśmy po kolacji i z bagażem nowych doświadczeń kładziemy się spać. Saludos  desde espana 🙂

Staż w Hiszpanii Erasmus+

Kolejny dzień zaczęliśmy od zajęć w Colegio SAFA. Następnie odbyliśmy zajęcia „Mój wizerunek na rynku pray” oraz z języka hiszpańskiego. Cieplutkie pozdrowienia z Hiszpanii .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staż w Hiszpanii w ramach Erasmus+

Tegoroczny wyjazd do Hiszpanii rozpoczął się 6.01.2019 r od przylotu do Sevilli. Przywitała nas P. Magda i piękne słońce. Następnego dnia zwiedziliśmy Cordobę, zobaczyliśmy unikatowy zabytek VIII wieczny Meczet-Katedrę zachwycający lasem kolumn i podwójnych łuków. Jest dziś jednym z największych i najbardziej znanych byłych meczetów w Europie. Jutro zajęcia w Colegio SAFA.

BUDOWA NOCĄ

W dniu 13 grudnia 2018 r. w godzinach 21.00-24.00 młodzież klasy 3A pod opieką J.Szymczak i D.Urbanowicz już po raz kolejny odwiedziła budowę budynku biurowego w Gdańsku. Tym razem mogliśmy obserwować roboty związanie z montażem prefabrykowanych słupów żelbetowych oraz  mieliśmy okazję przyjrzeć się procesowi betonowania stropu.

Nocne wyjście na budowę w okresie zimowym  pokazał uczniom, iż proces budowy nie kończy się w okresie jesiennym, ale trwa cały rok, całą dobę i trzeba sobie radzić na budowie w każdych warunkach.

 

 

 

 

czytaj więcej

GALA STYPENDIALNA

17 grudnia 2018 r. w sali koncertowej Polskiej Filharmonia Bałtyckiej odbyła się uroczysta Gala Stypendialna prowadzona w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu ” Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych współfinansowanych ze środków  RPO WP 2014-2020 otrzymało 4 stypendystów naszej szkoły: Oskar Literski, Piotr Czapp, Sandra Tokarska oraz Natalia Grunwald.

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

FINAŁ DKMS

Dnia 12 grudnia 2018 r, odbyła się uroczysta Gala podsumowującą działania szkół w województwie pomorskim w ramach drugiej edycji projektu POMORSKA#KOMÓRKOMANIA.

 

 

 

 

 

 

 

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W ramach zajęć „Małe formy plastyczne” w czytelni biblioteki oraz w związku z obchodami Dnia Wolontariusza
uczniowie tworzyli kartki świąteczne, które zostały przekazane Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.
Kartki powstały dzięki zaangażowaniu łącznie 23 osób – uczennic i uczniów z klas: 1C, 1E, 1P, 1R, 2A, 3A i 3E.

czytaj więcej

WOLONTARIAT

Szkolne Koło Wolontariatu PSB przyłączyło się do Szlachetnej Paczki. Zorganizowaliśmy zbiórkę suchej żywności, środków czystości,ubrań, pościeli i ręczników dla Pani Urszuli (80l.) i jej syna Bogdana (50l.) Dzięki wsparciu finansowym całej społeczności szkolnej udało nam się zakupić kuchenkę gazową oraz odkurzacz. Wśród zebranych produktach znalazły się także krzesła, żelazko i kołdra. Wszystkim  bardzo serdecznie dziękujemy!  Bez was nie udało by się nam.

Dziękujemy, za okazane serce!

czytaj więcej

PROJEKT „RENOWACJE OBYWATELSKIE”

5 i 6 grudnia sześć osób z naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do Warszawy dla liderów i liderek wolontariatu w ramach projektu „RENOWACJE OBYWATELSKIE” na zaproszenie Fundacji Kwestia Edukacji i Habitat for Humanity . Braliśmy udział w warsztatach „Jak pięknie się różnić” w Muzeum POLIN, poznaliśmy rożne rodzaje wolontariatu. Uczestniczyliśmy w akcji remontowej w mieszkaniu, w którym zamieszka mama z dziećmi w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Nasza pomoc została doceniona przez lokatorkę – Panią Monikę oraz dwie Fundacje, a mieliśmy też okazję zintegrować się z nowymi  ludźmi.

Zapraszamy Was do dołączenia do projektu, który oferuje Wam:

  • udział w warsztatach dotyczących wolontariatu i fundraising’u;
  • udział w akcjach wolontariackich w Trójmieście w 2019 r. podczas remontów na rzecz osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej albo osoby z niepełnosprawnością
  • instruktorów, narzędzia, akcesoria ochronne, ubezpieczenie, catering i fajne T-shirty J
  • dobrą atmosferę i integrację J

Projekt jest dla osób, które lubią pomagać innym  i chcą się nauczyć jak to robić skutecznie oraz mają skończone 16 lat. Zgłaszać się  i uzyskać więcej informacji można u Pani Adriany Uchaman i Pana Mariusza Cyperskiego.

„Projekt RENOWACJE OBYWATELSKIE jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2018.

czytaj więcej