REJS ŻAGLOWCEM

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z  rejsu szkoleniowego na STS „Generał Zaruski”. Nasi uczniowie wraz z opiekunem i inicjatorem wyprawy Panem Michałem Stankiewiczem oraz Panią Magdaleną Wyganowską w czerwcu br.  popłynęli w jednodniowy rejs flagowym żaglowcem miasta Gdańska „STS Generał Zaruski”. Mamy nadzieję, że  w ten sposób zachęciliśmy Was do poszukiwania morskich przygód 🙂

 

ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

OD DNIA 3 LIPCA BR. ZAPRASZAMY DO ODBIORU ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI.

ŚWIADECTWA MOŻNA ODBIERAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

Uwaga!

Oświadczenie o zamiarze przystąpienia do maturalnego egzaminu poprawkowego w sierpniu należy złożyć w sekretariacie szkoły do 10 lipca 2018.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018, która została uświetniona występem szkolnego TEATRU MONTAŻ.  Nastał czas podsumowań , podziękowań i życzeń. Pani Dyrektor Renata Wypasek wręczyła nagrody za najlepsze wyniki w nauce i działania samorządu szkolnego na rzecz szkoły.

 

 

czytaj więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy  na uroczyste zakończenie   roku szkolnego,
które odbędzie się w dnia 22 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00

WYCIECZKA DO OPEGIEKA W ELBLĄGU

18 czerwca 2018 r. uczniowie klas geodezyjnych wraz z Panią Anną Kaim oraz Panem Jarosławem Dawidowiczem odwiedzili firmę OPEGIEKA w Elblągu. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych firm geodezyjnych w naszym kraju, mająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele o działalności firmy, która obejmuje szeroki zakres: geodezja, kartografia, teledetekcja, skaning laserowy, geomatyka, badania naukowe… 

Wizyta poszerzyła znacznie nasze horyzonty spojrzenia, w jakich kierunkach można rozwijać firmę geodezyjną. Dziękujemy firmie OPEGIEKA za ciekawe spotkanie oraz miłą atmosferę!

 

KONCERT „CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ”

Dnia 15.06.2018  r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny „Czy mnie pamiętasz”. Odbiorcami byli seniorzy z „Fundacji Droga i Przyjaciele”. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Już dzisiaj myślimy o kolejnym takim koncercie, skierowanym do większej grup osób.

 

 

 

WYCIECZKA KLASY 1E

W dniach 13 -15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1E z wychowawczynią Panią Moniką Bieńkowską oraz Panią Marią Góralską pojechali na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było zwiedzanie historycznego miasta Torunia, związanego z postacią Mikołaja Kopernika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

MARATON CZYTELNICZY 2017/2018

W środę 13.06.2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się wielka gala zakończenia tegorocznego Maratonu Czytelniczego. Uczennica PSB  Karolina Borkowska z klasy 2E znalazła się w gronie finalistów i została zaproszona na uroczystość zakończenia połączoną z wręczeniem nagród.

Gratulujemy !

Czytaj więcej na:

http://www.wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy#overlay-context=tresc/wielkie-maratony-czytelnicze

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Gala-Wielkiego-Maratonu-Czytelniczego-w-Gdansku-Zobacz-liste-laureatow-finalistow-i-wyroznionych,a,117072

 

 

STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA

Wniosek (stanowiący Załącznik nr 1 do Regulaminu – wzór dostępny również na stronie miasta Gdańska) wypełnia i drukuje w dwóch egzemplarzach pełnoletni uczeń/rodzic/opiekun prawny. Jeden egzemplarz wniosku uczeń składa wraz z załącznikami do dyrektora szkoły, natomiast na drugim egzemplarzu szkoła potwierdza datę wpływu.

Wniosek uzupełnia wychowawca, dyrektor szkoły i zatwierdza Rada Pedagogiczna (ostatnie posiedzenie Rady Pedagogicznej – 25.06.2018).

regulamin

wzór wniosku

III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO BUDOWNICTWO W OBIEKTYWIE  „ARCHITEKTURA  Z DUSZĄ NA POMORZU”.

11 czerwca 2018 r. o godzinie 900 w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego odbył się uroczysty finał III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO BUDOWNICTWO W OBIEKTYWIE  „ARCHITEKTURA  Z DUSZĄ NA POMORZU”.

W trakcie gali finałowej wybrano pracę, która otrzymała nagrodę publiczności. Następnie odbył się wykład, który poprowadziła pani Małgorzata Jarocka – nauczyciel fotografii, grafiki projektowej w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni – na temat „Jak fotografować architekturę”. Po wykładzie nastąpiło ogłoszenie wyników:

Jury w składzie:

 1. Pan Maciej Kosycarza
 2. Pan Arkadiusz Staniszewski
 3. Pani Aleksandra Siatecka
 4. Małgorzata Jarocka

przyznało nagrody i wyróżnienia:

 1. miejsce – Martyna Gollnau – Szkoła Podstawowa nr 11 (Gimnazjum nr 7) w Gdyni
 2. miejsce –  Paulina Czaja – Szkoła Podstawowa Nr 33 w Gdańsku
 3. miejsce – Bartosz Borkowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Pruszcza Gdańskiego

Wyróżnienia:

 1. Karolina Kupper  – Zespołu Szkół Technicznych z Kartuz
 2. Patryk Makowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Pruszcza Gdańskiego
 3. Maja Bugaryn – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Pruszcza Gdańskiego
 4. Joanna Reiss – Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku
 5. Anna Marchlik  – Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku

Na zakończenie odbyła się wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu.

W konkursie uczestniczyło 61 osób z 14 szkół.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok.

czytaj więcej

PIESZY RAJD TERENOWY

7 czerwca odbył się Pieszy Rajd Terenowy z PSB. W rajdzie brali udział uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego i naszej szkoły oraz studenci geodezji z Politechniki Gdańskiej, która współorganizowała rajd. Drużyny, wyposażone w mapy topograficzne oraz kompasy, startowały co 10 minut. Na trasie było do odszukania 7 punktów kontrolnych, na których czekali uczniowie i studenci z przygotowanymi zadaniami. Wszystkie drużyny pokonały trasę i walczyły o nagrody – ogromne brawa dla uczestników! Najwięcej punktów zdobyli studenci z Politechniki Gdańskiej – gratulujemy! Pogoda dopisała, zabawy było co nie miara, a na mecie grill i ognisko z kiełbaskami oraz gry dydaktyczne przygotowane przez firmę TPI. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym którzy pomagali przy organizacji imprezy 🙂

więcej zdjęć do pobrania:

https://wetransfer.com/downloads/00d9a3b87d1a56346baf2ba23edc171420180607131750/d47ff28941efa90d160a82de563b3d4420180607131750/d66678

 

czytaj więcej

REJS „STS Generał Zaruski”

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Magdy Wyganowskiej oraz Pana Michała  Stankiewicza popłynęli w jednodniowy rejs flagowym żaglowcem miasta Gdańska „STS Generał Zaruski”.

 

 

 

 

czytaj więcej