WYCIECZKA DO OPEGIEKA W ELBLĄGU

18 czerwca 2018 r. uczniowie klas geodezyjnych wraz z Panią Anną Kaim oraz Panem Jarosławem Dawidowiczem odwiedzili firmę OPEGIEKA w Elblągu. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych firm geodezyjnych w naszym kraju, mająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele o działalności firmy, która obejmuje szeroki zakres: geodezja, kartografia, teledetekcja, skaning laserowy, geomatyka, badania naukowe… 

Wizyta poszerzyła znacznie nasze horyzonty spojrzenia, w jakich kierunkach można rozwijać firmę geodezyjną. Dziękujemy firmie OPEGIEKA za ciekawe spotkanie oraz miłą atmosferę!

 

KONCERT „CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ”

Dnia 15.06.2018  r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny „Czy mnie pamiętasz”. Odbiorcami byli seniorzy z „Fundacji Droga i Przyjaciele”. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Już dzisiaj myślimy o kolejnym takim koncercie, skierowanym do większej grup osób.

 

 

 

WYCIECZKA KLASY 1E

W dniach 13 -15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1E z wychowawczynią Panią Moniką Bieńkowską oraz Panią Marią Góralską pojechali na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było zwiedzanie historycznego miasta Torunia, związanego z postacią Mikołaja Kopernika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

MARATON CZYTELNICZY 2017/2018

W środę 13.06.2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się wielka gala zakończenia tegorocznego Maratonu Czytelniczego. Uczennica PSB  Karolina Borkowska z klasy 2E znalazła się w gronie finalistów i została zaproszona na uroczystość zakończenia połączoną z wręczeniem nagród.

Gratulujemy !

Czytaj więcej na:

http://www.wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy#overlay-context=tresc/wielkie-maratony-czytelnicze

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Gala-Wielkiego-Maratonu-Czytelniczego-w-Gdansku-Zobacz-liste-laureatow-finalistow-i-wyroznionych,a,117072

 

 

STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA

Wniosek (stanowiący Załącznik nr 1 do Regulaminu – wzór dostępny również na stronie miasta Gdańska) wypełnia i drukuje w dwóch egzemplarzach pełnoletni uczeń/rodzic/opiekun prawny. Jeden egzemplarz wniosku uczeń składa wraz z załącznikami do dyrektora szkoły, natomiast na drugim egzemplarzu szkoła potwierdza datę wpływu.

Wniosek uzupełnia wychowawca, dyrektor szkoły i zatwierdza Rada Pedagogiczna (ostatnie posiedzenie Rady Pedagogicznej – 25.06.2018).

regulamin

wzór wniosku

III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO BUDOWNICTWO W OBIEKTYWIE  „ARCHITEKTURA  Z DUSZĄ NA POMORZU”.

11 czerwca 2018 r. o godzinie 900 w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego odbył się uroczysty finał III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO BUDOWNICTWO W OBIEKTYWIE  „ARCHITEKTURA  Z DUSZĄ NA POMORZU”.

W trakcie gali finałowej wybrano pracę, która otrzymała nagrodę publiczności. Następnie odbył się wykład, który poprowadziła pani Małgorzata Jarocka – nauczyciel fotografii, grafiki projektowej w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni – na temat „Jak fotografować architekturę”. Po wykładzie nastąpiło ogłoszenie wyników:

Jury w składzie:

 1. Pan Maciej Kosycarza
 2. Pan Arkadiusz Staniszewski
 3. Pani Aleksandra Siatecka
 4. Małgorzata Jarocka

przyznało nagrody i wyróżnienia:

 1. miejsce – Martyna Gollnau – Szkoła Podstawowa nr 11 (Gimnazjum nr 7) w Gdyni
 2. miejsce –  Paulina Czaja – Szkoła Podstawowa Nr 33 w Gdańsku
 3. miejsce – Bartosz Borkowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Pruszcza Gdańskiego

Wyróżnienia:

 1. Karolina Kupper  – Zespołu Szkół Technicznych z Kartuz
 2. Patryk Makowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Pruszcza Gdańskiego
 3. Maja Bugaryn – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Pruszcza Gdańskiego
 4. Joanna Reiss – Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku
 5. Anna Marchlik  – Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku

Na zakończenie odbyła się wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu.

W konkursie uczestniczyło 61 osób z 14 szkół.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok.

czytaj więcej

PIESZY RAJD TERENOWY

7 czerwca odbył się Pieszy Rajd Terenowy z PSB. W rajdzie brali udział uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego i naszej szkoły oraz studenci geodezji z Politechniki Gdańskiej, która współorganizowała rajd. Drużyny, wyposażone w mapy topograficzne oraz kompasy, startowały co 10 minut. Na trasie było do odszukania 7 punktów kontrolnych, na których czekali uczniowie i studenci z przygotowanymi zadaniami. Wszystkie drużyny pokonały trasę i walczyły o nagrody – ogromne brawa dla uczestników! Najwięcej punktów zdobyli studenci z Politechniki Gdańskiej – gratulujemy! Pogoda dopisała, zabawy było co nie miara, a na mecie grill i ognisko z kiełbaskami oraz gry dydaktyczne przygotowane przez firmę TPI. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym którzy pomagali przy organizacji imprezy 🙂

więcej zdjęć do pobrania:

https://wetransfer.com/downloads/00d9a3b87d1a56346baf2ba23edc171420180607131750/d47ff28941efa90d160a82de563b3d4420180607131750/d66678

 

czytaj więcej

REJS „STS Generał Zaruski”

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Magdy Wyganowskiej oraz Pana Michała  Stankiewicza popłynęli w jednodniowy rejs flagowym żaglowcem miasta Gdańska „STS Generał Zaruski”.

 

 

 

 

czytaj więcej

ARCHITEKTURA Z DUSZĄ NA POMORZU

W dniu 6 czerwca 2018 r. odbyło się posiedzenie jury III edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Budownictwo w obiektywie”„ARCHITEKTURA  Z DUSZĄ NA POMORZU”

Jury w składzie:

1. Pan Maciej Kosycarza – przewodniczący jury polski fotoreporter związany z Gdańskiem i Pomorzem

2. Pan Arkadiusz Staniszewski – współautor albumów Gdańskich fotografii archiwalnych oraz wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

3. Pani Aleksandra Siatecka – fotograf z Gdyni, historyk sztuki i architektury

4. Małgorzata Jarocka – nauczyciel fotografii, grafiki projektowej w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

po przejrzeniu i ocenie nadesłanych prac fotograficznych ze zgłoszonych szkół, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Wyniki już 11 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 na uroczystym finale w Państwowych Szkołach Budownictwa.

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej

ANGIELSKI POD ŻAGLAMI

W dniach od 28 maja do 3 czerwca  trzech śmiałków, uczniów PSB wyruszyło na wycieczkę żeglarską „Angielski pod żaglami” – organizowaną przez nauczyciela j. angielskiego i wychowania fizycznego – Pana Michała Stankiewicza.W trakcie wyjazdu obowiązywać będzie język angielski, a podczas pływania sternik Michał Stankiewicz będzie odkrywał przed nimi tajniki żeglarstwa, manewrowania jachtem. Opowie o najważniejszych zasadach etykiety żeglarskiej. 

 

KONFERENCJA KOMUNALWOOD 2018

Dnia  22.05.2018 r. grupa uczniów  entuzjastów domów z drewna z klas 1A, 1B, 2A, 2C, 2PR  z opiekunem panią Teklą Pogorzelską uczestniczyła w konferencji KOMUNALWOOD 2018 na temat nowoczesnych standardów budownictwa drewnianego i energooszczędnego, która odbyła się w salach STADIONU ENERGA. Architekci, konstruktorzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów przedstawili interesujące prezentacje pokazujące najnowsze kierunki rozwoju budownictwa , technologie z zakresu budownictwa drewnianego. Zaprezentowano też obiekty zrealizowane w tej technologii w Gdańsku, w Polsce i za granicą. Po pokazach odbywały się dyskusje uczestników z udziałem uczniów PSB.

czytaj więcej

OBCHODY JUBILEUSZU

18 maja 2018 r. – Obchody Jubileuszu

18 maja nasza szkoła świętowała jubileusz 70-lecia istnienia. Historia szkoły korzeniami sięga 1948 roku. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły, na który składają się: mądrość, pracowitość, otwartość na świat i potrzeby innych. Byli uczniowie, grono pedagogiczne oraz wszyscy sympatycy PSB spotkali się najpierw na mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O godz. 11.30 rozpoczęła się gala w szkole, a dwie godziny później mecz rugby Gwiazdy PSB – Lechia Gdańsk. Dla dawnych uczniów obchody jubileuszu szkoły były okazją do odnowienia znajomości i powspominaniu dawnych czasów.

Więcej zdjęć w zakładce Jubileusz 70-lecia PSB

zdjęcia poniżej Piotr Hukało żródło Dziennik Bałtycki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej