WOLONTARIAT PSB  –  „PŁYNIEMY DO ALEPPO”

W sobotę  3.03.2018 r. wolontariuszki z naszej szkoły,  z  klasy 2A  pracowały na basenie w Szkole Podstawowej nr 42 na Suchaninie. Ich zadaniem było rejestrowanie osób biorących udział w akcji „Płyniemy do Aleppo”. Celem akcji odbywającej się  w wielu miastach Polski jest przepłynięcie jak największej ilości kilometrów, równej dystansowi jaki dzieli Warszawę od Aleppo. Dzięki akcji zostaną zebrane pieniądze na wybudowanie basenu dla syryjskich dzieci w Aleppo.

czytaj więcej

NOWOCZESNE SZKOLNICTWO ZAWODOWE

W dniu 28 lutego 2018 roku Renata Wypasek, Maria Śliwińska, Jadwiga Narożnik, Ryszard Oleńczuk i Renata Wiloch-Kozłowska z uczniami klasy 3 RB uczestniczyli w międzynarodowej konferencji na temat nowoczesnego szkolnictwa zawodowego zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty, Politechnikę Gdańską i Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu pod patronatem Ministerstwa Edukacji. W sali Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance przedstawiono główne założenia i plany dotyczące szkolnictwa zawodowego w Polsce, wysłuchaliśmy również wystąpień przedstawicieli między innymi Wielkiej Brytanii i Austrii. W drugiej części obrad toczyła się dyskusja panelowa z udziałem dyrektorów szkół, pracodawców i uczniów, do której został zaproszony absolwent naszej szkoły, prezes Ekoinbudu Tomasz Balcerowski.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZWIEDZANIE MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

W dniu 2 marca klasa 3 RB pod opieką Łukasza Pankowskiego i Renaty Wiloch-Kozłowskiej zwiedzała Muzeum Emigracji w Gdyni. Wypełnialiśmy karty pracy, które prowadziły nas przez meandry skomplikowanych losów ludzi, którzy w różnych czasach i z różnych powodów opuszczali swoją ojczyznę. Śledziliśmy podróże Tadeusza Kościuszki, Marii Skłodowskiej-Curie, Maurycego Mochnackiego, ale też zwykłych ludzi, którzy wyruszali do Ameryki jak do ziemi obiecanej po dobrobyt, którego nie mieli w rodzinnej wsi. Poznaliśmy też drogi emigracji po drugiej wojnie światowej: żołnierzy armii Andersa, uciekinierów z komunistycznego raju, repatriantów, emigrantów roku 1968, bojowników „Solidarności”… ciekawa ekspozycja multimedialna, bogactwo eksponatów i sposób ich prezentacji sprawiły, że była to bardzo interesująca lekcja geografii i historii.

 

ALE JAZDA…

KLASY 3A, 3C oraz 4C  w dniu 26 lutego 2018 r. udały się na Gdańskie Lodowisko, w celu propagowania łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracji klas.

Było świetnie! Z uśmiechem na ustach wychodzili z lodowiska nawet Ci, którzy wcześniej nigdy nie jeździli.

 

 

 

 

 

czytaj więcej

AKCJA POBORU KRWI

26 lutego 2018 roku  odbyła się akcja poboru krwi w ambulansie z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Na oddanie krwi przybyło ogólnie ponad 30-u uczniów. Zarejestrowało się 23-ech, a oddało 18-u (8100 ml). Jest to dobry wynik pomimo panującej grypy i innych zimowych schorzeń. Bohaterką była jedna z uczennic, która poprzez oddanie krwi chciała przełamać lęk przed igłą czy udało się – oczywiście, że tak. Nad całością czuwał zespół TO WCKiK w Gdańsku pod przewodnictwem dyr. Jarosława Kijewskiego wraz z Paulą Kuźniarską. Dr Jarosław Kijewski wręczył pani dyrektor PSB Renacie Wypasek statuetkę jako symbol dobrej współpracy na niwie krwiodawstwa i nauki o zdrowiu oraz ratowania życia ludzkiego. Podczas akcji krwi uczestniczył tradycyjnie już prezes Klubu HDK im. Stoczni Gdynia w Gdyni Julian Aleksander Michaś.

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

UDZIAŁ KLASY 3C W SZKOLENIU FIRMY IZOHAN

W dniu 20 lutego 2018 r. po raz drugi Doradca Techniczno-Handlowy firmy IZOHAN przeprowadził szkolenie w zakresie teoretycznym i praktycznym dla uczniów klasy 3C.Tym razem tematyka szkolenia obejmowała: Systemy dachowe oraz systemy dachów zielonych przy wykorzystaniu produktów IZOHAN. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne na poligonie szkoleniowym.Spotkanie było bardzo ciekawe i owocne, ponieważ wszyscy otrzymali personalizowany Certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KURSY W RAMACH PROJEKTU : „GDAŃSK MIASTEM ZAWODOWCÓW”

Gdańsk miastem zawodowców

Informujemy, że w ramach projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców” w naszej szkole są realizowane 

kursy języka branżowego (zawodowego)

  • angielskiego – środy godz. 13:00, piątek godz. 15:00
  • niemieckiego – poniedziałek godz. 15:00

z obu języków planowane są wyjścia studyjne w wybrane soboty.

kurs prawa jazdy kategoria B – rekrutacja w miesiącu marcu.

kurs operatora koparko – ładowarki  – rekrutacja marzec

Bliższe informacje dla uczestników projektu na temat kursów u Pana Jana Lechickiego – Kierownika szkolenia praktycznego. pokój 125

SZKOLNE IGRZYSKA SPORTOWE

Dnia 19 lutego 2018 r. odbyły się rozgrywki w piłce koszykowej w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych.

Zwyciężyła klasa 4C, która aktualnie prowadzi po 5 dyscyplinach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYJŚCIE KLASY 3E

W dniu 13 lutego klasa 3E wraz z P. Anną Kaim odwiedziła Wydział Geodezji Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Uczniowie mieli okazję zapoznania się ze specyfiką pracy Referatu Zasobu Geodezyjnego, Referatu Ewidencji Gruntów, Referatu Koordynacji Sytuowania Projektowanego Uzbrojenia Terenu oraz Referatu Robót Geodezyjnych. Spotkanie przebiegało w formie dyskusji panelowej. Uczniowie wynieśli z wizyty cenną wiedzę, zapoznali się z wieloma mapami i innymi dokumentami, mieli jedyną okazję, aby poznać kuluary Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Otrzymaliśmy zaproszenie do dalszej współpracy, mamy możliwość korzystania z dokumentów zasobu do celów edukacyjnych. Ogromne podziękowania dla P. Kierownik Referatu Zasobu Geodezyjnego – Pani Beaty Gaj.

 

czytaj więcej

ERASMUS+ geodeci

Nasi Geodeci biorący udział w stażu zagranicznym   w ramach programu „Nowoczesne budownictwo – nowe oblicze świata” w dniu wczorajszym zwiedziło Kordobę.