- Cykl nauczania zawodu trwa 3 lata.
- W toku nauki uczeń zdobywa wykształcenie zawodowe oraz kwalifikacje zawodowe, potwierdzone egzaminem z przygotowania zawodowego.
- Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie otrzymuje kwalifikacje zawodowe w zakresie:
- Montaż systemów suchej zabudowy
- Wykonywanie robót malarsko-tapecierskich
- Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych
- Szkoła przygotowuje montera zabudowy i robót wykończeniowych do wykonywania powyższych zadań zawodowych w budownictwie w zakresie zajęć dydaktycznych i zajęć praktycznych w Warsztatach Szkolnych
- Absolwenci szkoły znajdą zatrudnienie w każdej niemal firmie wykonującej usługi dla budownictwa. Będą niezbędni przy pracach związanych z malowaniem i szpachlowaniem, kładzeniem płytek ceramicznych oraz wykańczaniem podłóg. Mogą oni również prowadzić własną działalność polegającą na świadczeniu usług wykończeniowych.
- Wraz z dynamicznym rozwojem sektora budownictwa istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, zarówno w inwestycjach, jak i remontach budynków oraz w róznego typu dziłalności gospodarczej.
Absolwent tego kierunku może być zatrudniony w:
- przedsiębiorstwach budowlanych na stanowiskach prac: malarsko-tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych i suchej zabudowy płytami gipsowo-kartonowymi.
- w firmach budowlanych wykonujących roboty wykończeniowe;
- prowadzić własną działalność gospodarczą.
Informacje o przedmiotach nauczania na kierunku Technolog robót wykończeniowych:
- Przedmioty ogólne: język polski, historia, matematyka, fizyka, geografia, technologia informacyjna, przysposobienie obronne, wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne;
- Przedmioty zawodowe: technologia i materiałoznawstwo, dokumentacja techniczna, zarys wiedzy o gospodarce, praktyczna nauka zawodu;
- Języki obce: język angielski
- Praktyczna nauka zawodu odbywa się dwa razy w tygodniu w Warsztatach Szkolnych.
- Nauczanie wspomagane jest uczestnictwem w targach budowlanych, wystawach i wycieczkach przedmiotowych.
- W szkole funkcjonuje Ośrodek Egzaminacyjny potwierdzający kwalifikacje zawodowe. W zawodach budowlanych dla absolwentów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ośrodek posiada akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
- W Warsztatach Szkolnych funkcjonuje ośrodek szkoleniowy Firmy Knauf oraz Akademii Technik Malarskich, w których szkolimy z zakresu wykonania suchej zabudowy płytami kartonowo gipsowymi oraz malowania i wykańczania powierzchni ścian w najnowszych technologiach. Uczniowie otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia.
DLACZEGO WARTO ?
- w naszej szkole otrzymasz rzetelne przygotowanie do pracy w zawodzie;
- możliwość pracy na najnowszej generacji maszynami i materiałach;
- już po trzech latach nauki możesz rozpocząć pracę i się usamodzielnić;
- możesz kontynuować naukę w technikum uzupełniającym w specjalności technik budownictwa;