07 grudnia 2009

Dnia 7 XII 2009 r. w Gimnazjum nr 3 w Gdańsku odbyły się obchody Światowego Dnia Wolontariuszy, który przypada 5 grudnia.

Grupa uczniów z naszej szkoły została zaproszona przez Klub Dobrych Serc działający na terenie wyżej wymienionej placówki.

Niektórzy uczniowie PSB w Gdańsku czynnie pomagają jako wolontariusze. Jest to bezinteresowna pomoc na rzecz innych ludzi.

Wraz z naszą szkołą współpracujemy z Domem Małego dziecka im. Korczaka w Gdańsku Oliwie.

Między innymi dlatego zostaliśmy zaproszeni na wykład prowadzony przez p. Kamila Kabasińskiego  z Regionalnego Centrum Organizacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych oraz dyr. Gimnazjum nr 3 na Chełmie.

Podczas wykładu zabrały głos również przedstawicielki harcerstwa działającego przy tej szkole.

Tematem spotkania był wolontariat, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat organizacji pomagających potrzebującym na terenie Gdańska , a także całego kraju. Dzięki tej prezentacji wiemy jak możemy czynnie zaangażować się w pomoc, ponieważ zostaliśmy poinformowani o zaplanowanych akcjach , w których możemy wziąć udział.

Na zamieszczonych zdjęciach widać naszą grupę, która świetnie spędziła czas tego dnia.

Agata z klasy 1E

7 MARCA 2010

Wolontariat PSB rozpoczął współpracę z Fundacją Marka Kamińskiego.

7 marca 2010 wolontariuszki z klasy 1E A. Cholewińska i A. Lis wzięły udział w imprezie zorganizowanej dla dzieci w Teatrze Wybrzeże zatytułowanej „Wielka Podróż Lulie”.

Agata i Ola zajmowały się sprzedażą książek, kalendarzy, koszulek i gadżetów z logo fundacji.

Nie przeszkodziło im to w „zdobyciu Bieguna” wraz z Markiem Kamińskim i Jaśkiem Melą, co widać na zdjęciu 😉

Zobacz: www.kaminski.pl

KWIECIEŃ 2010

24. i 25. kwietnia wolontariusze z PSB: Aleksandra Lis 1E, Aneta Nalińska 1E, Agata Cholewińska 1E, Filip Barnat 2C, Bartosz Abramczuk 2C wzięli udział w „Akcji 1%” na rzecz Fundacji Marka Kamińskiego, która odbyła się w Centrum Handlowym Alfa.

Informowano o specyfice działalności organizacji pożytku publicznego (OPP) oraz w jaki sposób przekazać 1% podatku na rzecz OPP.

Podczas akcji odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci.

MAJ 2010

„Po prostu robimy to, co kochamy: pomagamy innym…”

18.05.2010 uczennica naszej szkoły Agata Cholewińska z klasy 1E została jedną z laureatów Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Nowym Ratuszu. To już jedenasta edycja konkursu w którym zostają nagrodzeni uczniowie – wolontariusze pracujący na rzecz środowiska lokalnego.

Agata Cholewińska od kilku lat pracuje jako wolontariusz. Współpracuje z „Caritasem” , Domem Małego Dziecka w Oliwie, a ostatnio z Fundacją Marka Kamińskiego. Laureaci gdańskiej edycji konkursu pojadą na XVI Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, który odbędzie się 11-13 czerwca w Wałbrzychu .

Gratulujemy !!!

www.wrotapomorza.pl/pl/sprawy_spoleczne/aktualnosci/gdansk_final_konkursu_osmiu_wspanialych_2010
www.gdansk.gda.pl/galeria?c=579

Więcej o konkursie na stronie: swiatnatak.pl/konkurs-osmiu-wspanialych.html