Pola Nadziei 2011 – sadzimy żonkile

W czwartek 7.X.1010 wolontariusze z gdańskich szkół wraz z pacjentami z Hospicjum im.ks.E Dutkiewicza sadzili żonkile.

Uczennice naszej szkoły z klasy 2E Daria Kowkiel, Aleksandra Lis i Aneta Nalińska wzięły udział w akcji.

Wiosną fundusze ze sprzedaży żonkili zostaną przekazane na potrzeby domu hospicyjnego.

(Zobacz informację na stronie Hospicjum)

„Dziewczyny z zapa\u0142kami”

28.X.2010 wolontariuszki z klasy 2E wzięły udział w przygotowaniu akcji „światło dla Hospicjum” – oklejały pudełka z zapałkami, które rozdawano podczas kwest (31 pazdziernika i 1 listopada) na trójmiejskich cmentarzach.

„Lepimy, kleimy…”

W listopadzie i grudniu lepiliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej oraz wyklejaliśmy kartki świąteczne. Prace sprzedano na kiermaszu świątecznym, a dochód przekazano na potrzeby dzieci z hospicjum.

Paczki dla dzieci z hospicjum

Uczniowie z poszczególnych klas, nauczyciele oraz wolontariat – czyli cała Szkoła – wszyscy włączyli się w przygotowanie paczek dla trójki dzieci (dla Dominiki – 2 lata, Maćka – 16 lat i Michała – 14 lat) z Hospicjum im.Ks.Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. W dniu 9.XII.2010 r. wolontariusze z klasy 2E przekazali paczki do hospicjum.

Kwiecień 2011

W kwietniu zajmowaliśmy się lepieniem ozdób wielkanocnych. Prace sprzedano na kiermaszu świątecznym, podczas którego można było także kupić tosty i gofry przygotowane przez uczniów. Oprócz tego, kwestowano w klasach i podczas przerw międzylekcyjnych – „grosik do grosza”. Dochód ze sprzedaży i kwesty przekazano na potrzeby Hospicjum.

Maj 2011

W maju, z pieniędzy zebranych wśród uczniów oraz uzyskanych ze sprzedaży wyrobów z masy solnej, wolontariusze PSB zakupili i przekazali do Hospicjum: pieluchy, pościel, prześcieradła i środki czystości.