DZIEŃ TUMBO

21 listopada w 100 gdańskich placówkach oświatowych odbędzie się „Dzień Tumbo” czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Uczniowie wraz z nauczycielami podejmą rozmowy o potrzebach osieroconych dzieci, a także zorganizują kwesty charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej.

Jednocześnie zapraszamy rodziców i opiekunów poszukujących inspiracji i wsparcia w pomaganiu osieroconym dzieciom i nastolatkom na spotkanie w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

 Spotkanie otwarte dla mieszkańców Gdańska

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC

Ul. M. Kopernika 6, Gdańsk

godz. 17.30-18.30

21 listopada 2017 (wtorek)

9 czerwca 2017 r. WYCIECZKA DLA WOLONTARIUSZY

9.06.201 r. wolontariusze  PSB  z klas: 1A, 1C, 1E, 3R, którzy pracowali podczas 3 Gdańsk Maratonu, uczestniczyli w wycieczce do parku linowego w Brzeźnie. Pogoda dopisała. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Na pewno przez najbliższe kilka dni nie zapomnimy o atrakcjach parku linowego (zwłaszcza wstając z łóżka rano).  

czytaj więcej

9 kwietnia 2017 r. – MARATON

W dniu 9.04.2017 r. wolontariusze z Państwowych Szkół Budownictwa z klas : 1A, 1C, 1E, 3R obsługiwali punkt wodny podczas 3. GDAŃSKIEGO MARATONU na ulicy Jagiellońskiej w Gdańsku.  Punkt, który obsługiwaliśmy znajdował się na 27 kilometrze maratonu. Nasza praca polegała na przygotowaniu przed rozpoczęciem maratonu  kubeczków z wodą, które w podczas  trwania biegu rozdawaliśmy uczestnikom.  Kilka godzin pracy minęło nam niepostrzeżenie –  wolontariusze stanowili zgraną grupę, spędziliśmy czas w miłej atmosferze.


 

15 grudnia 2016 – przekazanie artykułów dla podopiecznych Hospicjum

15 grudnia wolontariusze z klasy 1C, w imieniu uczniów naszej szkoły, przekazali artykuły  niezbędne do pielęgnacji chorych przebywających pod opieką Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Zbiórka artykułów trwała od listopada.

Dziękujemy  w  imieniu podopiecznych Hospicjum wszystkim , którzy  włączyli się do akcji, a w szczególności klasom:  1A, 1C, 1E, 2A, 2E, 3E, 3R, 4A.

Przekazaliśmy także kartki świąteczne wykonane na zajęciach plastycznych w bibliotece przez uczniów z klas: 1A, 1E, 3E, 3R.