WYCIECZKA PATRONACKA

Stolarka, renowacja, słońce i grill !!!

W dniu 05.04.2019r. w ramach patronatu klasa 3 PR pod opieką p. Joanna Nosek – Kality i p. Danuty Urbanowicz gościła „Dubiński-Pracownia Stolarki Artystycznej”. Najpierw  w części  biurowej przedstawiona została koncepcja funkcjonowania firmy, sposoby poszukiwania klientów i przeprowadzania rozmów z nimi,  kraje, w  których firma realizuje zamówienia, mechanizmy finansowo- sprzedażowe oraz dział projektowania, kosztorysowania  i realizacji zamówień. Młodzież zobaczyła, jak w praktyce wykorzystuje się możliwości programu AutoCAD .

Następnie po zakładzie  stolarskim  oprowadzał p. Radosław Dubiński. Przedstawiony został cały cykl produkcyjny począwszy od zapoznania się z  rodzajem  zamówienia, poprzez  dobór odpowiedniego drewna i jego ilości, następnie  jego obróbki, klejenia, szlifowania, lakierowania aż po ręczne wykonanie artystycznych detali  i zdobień. Zaprezentowane zostały nowoczesne maszyny, wymagające posługiwania się odpowiednim oprogramowaniem. W całym cyklu produkcyjnym  pracowni wykorzystuje się zarówno nowoczesną technologię, jak i  pracę ręczną, wymagającą pewnych artystycznych  uzdolnień.

Pan Radosław Dubiński zapoznając w ramach patronatu ze swoją Pracownią Stolarki Artystycznej uzmysłowił uczniom, że współczesny zakład stolarski to połączenie nowoczesnych technologii z artystyczną pracą ręczną w myśl wielowiekowej tradycji rzemieślnika- artysty.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress