ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL

ZAPROSZENIE

MĘCZEŃSTWO PIOTRA OHEY’A

Na podstawie dramatu Sławomira Mrożka

Reżyseria: Małgorzata Polakowska, Przemysław Jurewicz

Obsada: Adrianna Haas, Paulina Łuczkiewicz, Tymon Bocian, Maciej Drawz, Dorian Zypper, Oliwer Zypper

Światło: Marzena Chojnowska

22 maja 2017 roku, godz. 18.00

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

Dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku, dyrekcja Teatru Gdynia Główna wraz z aktorami Teatru MONTAŻ, mają zaszczyt zaprosić na spektakl teatralny:

Męczeństwo Piotra Ohey’a”

Teatr MONTAŻ został założony na początku 2016 roku w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku we współpracy z Teatrem Gdynia Główna. Jest to symboliczny powrót do początków Teatru Stajnia Pegaza, który założony został przez Ewę Ignaczak właśnie w PSB. Zespół Teatru Montaż łączy młodych pasjonatów teatru, filmu i literatury pod wspólnym sztandarem kreatywnej zabawy
i pracy, której efekty chcielibyśmy Państwu zaprezentować. Teatr wziął na warsztat jeden z najważniejszych dramatów Sławomira Mrożka – „Męczeństwa Piotra Oheya”. Autorska adaptacja i współczesna interpretacja tekstu powstałego w 1958 roku uwypuklają najważniejsze dla stylistyki Mrożka elementy: absurdalny i groteskowy humor oraz uniwersalne treści dotyczące opresyjności społeczeństwa. Małgorzata Polakowska i Przemysław Jurewicz, na co dzień współpracujący  z Teatrem Gdynia Główna, czerpali pełnymi garściami z potencjału twórczego młodzieży i stworzyli w ten sposób opowieść o męczenniku, który bierze udział w heroiczno-groteskowej walce o własną łazienkę.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress