13 kwietnia 2011

Finał konkursu językowego

13 kwietnia odbył się finał kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu językowego.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do czytania literatury obcojęzycznej i oglądania filmów w wersji oryginalnej, a poprzez to rozwijanie wyobraŸni, zainteresowań, kształcenie poprawności stylistycznej, gramatycznej, ortograficznej i fonetycznej. Konkurs skierowany jest do uczniów niezależnie od poziomu znajomości języka obcego i odbywa się w następujących kategoriach: język angielski, język francuski, język niemiecki.

Uczniowie prezentują treść w dowolnej, wybranej przez siebie formie np. prezentacji Power Point, pokazie slajdów z muzyką w tle, plakatów, przedmiotów charakterystycznych dla danego dzieła.

W jury konkursu zasiedli: Monika Bieńkowska – nauczyciel języka niemieckiego, Lidia Kaniewska – nauczyciel języka francuskiego, Ewa Kotarbińska – nauczyciel języka angielskiego, Małgorzata Maleszewska – nauczyciel języka angielskiego w ZSGH w Gdańsku, Elżbieta Porowska – nauczyciel języka angielskiego.

W finale konkursu zaprezentowało się 11 osób w tym jeden uczeń ZSGH w Gdańsku. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress