28 września 2009

Otrzęsiny klas pierwszych

z gazetki szkolnej „Na mur  beton” 28. 09. 2009 r.


Jak co roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta odbyła się na dużej sali gimnastycznej. W tym roku całą imprezę organizowała klasa 2 A wraz z wychowawcą, Panią Zofią Korneluk. Uroczystość oficjalnie otworzył Pan Dyrektor, Andrzej Jachnik. W jury zasiadły: Pani Anna Wrzesińska, Pani Mirosława Kwiecińska oraz rodzynek w tym składzie, uczeń klasy 2 A Daniel Purłan.

Na początku każda klasa musiała się zaprezentować w dowolnej formie (piosenka o klasie, skecz, rymowanka). Kolejne dwie konkurencje były związane z rzutem gąbką. W obu konkursach najlepiej spisała się klasa 1 C oraz 1 s.

Aby dać chwilkę odpocząć klasom pierwszym, organizatorzy przygotowali tor przeszkód dla nauczycieli, którzy pracują w PSB nie dłużej niż trzy lata. Byli to: Pani Beata Falkowska, Pani Lidia Kaniewska, Pani Katarzyna Mahlik, Pani Katarzyna Szewczuk, Pan Dariusz Pawlukiewicz, Pan Robert Wroński. Na tor przeszkód składały się następujące konkurencje: slalom tiptopkami, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, zadanie specjalne z treścią, chwila prawdy (własnoręczne wyciskanie soku z cytryny i jego wypicie.

Po otrzęsinach nauczycieli przyszedł czas na dalsze konkursy dla klas pierwszych. „Turlanie kłębka”, taką nazwę nosiła konkurencja numer cztery. Pierwsza osoba rozwijała kłębek głową od pachołka do pachołka, następnie druga osoba zwijała go. Wreszcie przyszedł czas na konkurs plastyczny pt. „Nauczykot”. Klasy rysowały wychowawcę i kota w jednym. Jury było bardzo surowe, jednak tą konkurencję wygrała klasa 1 E.

Na koniec zabawy odbyło się przeciąganie liny. Pierwszaki zacięcie rywalizowały między sobą, lecz i w tym konkursie nie było mocnych na klasę geodezyjną.

Po podliczeniu wszystkich punktów, klasy zajęły następujące miejsca:

I miejsce – klasa 1E, II – 1C, III – 1s, IV – 1A, V – 1B, VI – 1tw, VII – 1tr

Klasie 2 A gratulujemy  wspaniałej organizacji imprezy, a klasy pierwsze gorąco witamy w gronie uczniów „budowlanki”.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress