Zakończenie roku szkolnego

Rok pełen wytężonej pracy, nauki i wrażeń artystycznych zakończyliśmy uroczyście 29 czerwca 1985 roku. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody za dobre wyniki w nauce oraz działalność pozalekcyjną.

Dzień sportu i kultury szkolnej

Jak co roku uroczyście obchodziliśmy to święto, w czasie, którego odbyły się rozgrywki sportowe. Wystąpił też nasz zespół muzyczny oraz teatr szkolny z przedstawieniem „Myjdodziur” Czukowskiego.

„Bursztynowa Maska”

Tradycyjnie już zespół teatralny naszej szkoły „Stajnia Pegaza” wziął udział w konkursie „Bursztynowa Maska”, który odbył się w Domu Harcerza w Gdańsku. Otrzymał pierwsze wyróżnienie za bajkę Czukowskiego „Myjdodziur”. Z tym spektaklem dostaliśmy zaproszenie na Scenę Amatora.

1 Maja

Dnia 30 kwietnia z okazji święta 1-go Maja odbyła się uroczysta akademia, na której gościnnie wystąpiły uczennice Studium Nauczycielskiego w Gdańsku-Wrzeszczu z montażem poetycko-muzycznym. Goście zostali przyjęci z dużym entuzjazmem.

1984_09

5-ta rocznica nadania Szkole imienia Prof. Mariana Osińskiego

W dniach 27 i 28 marca 1985 roku szkoła nasza obchodziła uroczyście 5-tą rocznicę nadania Państwowym Szkołom Budownictwa imienia Prof. Mariana Osińskiego. Obchody zbiegły się z 40-tą rocznicę wyzwolenia Wybrzeża oraz powrotu ziem północnych i zachodnich do Macierzy. Z okazji uroczystości gościliśmy w naszej szkole weteranów II wojny światowej, żołnierzy ludowego Wojska Polskiego oraz dyrektorów zakładów pracy współpracujących z naszą szkołą.

Odbył się szereg spotkań naszych gości z młodzieżą. Organizowane były sejmiki tematyczne, wyświetlano filmy związane z rocznicą wyzwolenia Wybrzeża. Uroczystości na pewno zostaną na długo w naszej i naszych gości pamięci.

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dnia 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizowano uroczystość. Wystąpił szkolny zespół teatralny z przedstawieniem „Corrida”.

Studniówka

Dnia 16 lutego odbyła się studniówka dla klas piątych zorganizowana przy pomocy Komitetu Rodzicielskiego.

Zabawa z okazji „Mikołaja”

Dnia 12 stycznia 1985 odbyła się zabawa z okazji „Mikołaja” dla dzieci pracowników naszej szkoły. Dla maluchów wyświetlono zestaw bajek oraz zorganizowano szereg zabaw i konkursów prowadzonych przez harcerzy naszej szkoły.

Sejmik historyczny

Dnia 20 grudnia odbył się sejmik historyczny na temat 40-lecia powstania PRL zorganizowany przez klasy piąte. Po odczytaniu referatu i dyskusji wyświetlono film „Popiół i diament”

XXII Sympozjum Szkolnych Kół Przyjaciół Teatru

Dnia 2 grudnia odbyło się XXII sympozjum Szkolnych Kół Przyjaciół Teatru w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Zaproszono gości z całego Wybrzeża. Opiekun Pani mgr Ewa Bożena Jaczewska otrzymała nagrodę za opiekę nad najlepiej prowadzonym kołem. Dla zaproszonych gości aktorzy Teatru Wybrzeże wystawili spektakl „Bałabajkin i spółka”. Po spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserem Kazimierzem Kutzem.

Bal Andrzejkowy

Dnia 30 listopada odbył się w naszej szkole „Bal Andrzejkowy”, w którym uczestniczyli również nauczyciele. Była wspaniała zabawa.