konkurs „Twoje zdrowie w Twoim ręku”

Dnia 17 grudnia Szkolne Koło PCK we współpracy z lekarzem szkolnym zorganizowało konkurs p.t. „Twoje zdrowie w Twoim ręku”. Komisja złożona z przedstawicieli Wojewódzkiej Przychodni Przeciwgruźliczej ufundowała nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie oraz dla opiekunów, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

Spotkanie z Indianinem

Dnia 8 grudnia odbyło się spotkanie z Indianinem kanadyjskiego plemienia Szewanezów – znanym literatem Sat-Okhiem. Zaprezentował on uczniom naszej szkoły oryginalne stroje indiańskie. Spotkanie prowadził redaktor Tadeusz Rafałowski.

1985_01

Przegląd Teatrów Studenckich

Dnia 23 listopada nasz Szkolny Teatr „Stajnia Pegaza” wziął udział w eliminacjach kwalifikujących do udziału w Przeglądzie Teatrów Studenckich w klubie „Wysepka”. „Stajnia Pegaza” zakwalifikowała się do występów w grudniu.

Seminarium „Tradycje we współczesnym filmie radzieckim”

Dnia 7 listopada 1985 Szkolne Koło Sympatyków Filmu wzięło udział w seminarium, które odbyło się w Gdańskim Centrum Kultury Filmowej „Helikon” na temat: „Tradycje we współczesnym filmie radzieckim”. Następnie odbyła się projekcja filmu „Dworzec dla dwojga”.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1 września 1985 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Klasy pierwsze złożyły ślubowanie na Westerplatte.

1985_02