12 czerwca 2010

w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu odbyły się uroczystości Jubileuszu 65-lecia istnienia Szkoły.

czytaj więcej

18 maja 2010

18 maja 2010 uczennica naszej szkoły Agata Cholewińska z klasy 1E została jedną z laureatów Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Uroczystość wręczenia  nagród odbyła się w Nowym Ratuszu. To już jedenasta edycja konkursu w którym zostają nagrodzeni uczniowie – wolontariusze pracujący na rzecz środowiska lokalnego.
Gratulujemy !!!

Więcej o Wolontariacie w PSB

 

STYCZEŃ 2010

remont
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/2010 rozpoczęliśmy prace remontowe łazienki ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Wystrój łazienki zaprojektowały studentki Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku,
które w ramach umowy z naszą szkołą będą realizowały kolejne wspólne projekty. Z naszej strony projekt realizuje Mariusz Cyperski z uczniami klas 2tw i 1tw.

Wrzesień – grudzień 2009

Od połowy września do 15 grudnia 2009 roku na mocy umowy PSB z Fundacją „Habitat for Humanity”  dwie grupy uczniów wykonywały prace remontowe  Hotelu – „Tworzymy Własne Miejsce” w Sobieszewie.

Hotel będzie przeznaczony dla osób cierpiących z powodu kryzysów psychicznych.  Uczniowie klasy 2tw pod opieką nauczyciela Ryszarda Oleńczuka i uczniowie klasy 1tr pod opieką nauczyciela Edwarda Szerszenia wykonali prace polegające na montażu ścian kartonowo gipsowych, zabudowy rur i innych instalacji oraz montażu podwieszanych sufitów. Wykonali szpachlowanie ścian i obróbkę okien. Za swoją pracę otrzymali certyfikat wolontariusza Fundacji „Habitat for Humanity” w Gdańsku.

07 grudnia 2009

Dnia 7 XII 2009 r. w Gimnazjum nr 3 w Gdańsku odbyły się obchody Światowego Dnia Wolontariuszy, który przypada 5 grudnia.

czytaj więcej