DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzony był w naszej szkole uroczyście. Grupa młodzieży z inicjatywy Pani Aleksandry Mazur przy współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowała materiały z informacjami na temat wydarzeń historycznych i bohaterów z tego dnia. Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował quiz na temat skojarzeń dotyczących patriotyzmu, wolności, ojczyzny. 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

MATURA POPRAWKOWA – SIERPIEŃ 2017

Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów maturalnych i nie zdali tylko jednego egzaminu mogą przystąpić do sesji poprawkowej.

W tym celu należy wypełnić oświadczenie załącznik 7a_N lub 7b_S i złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 7 lipca 2017 r. 

TERMINY EGZAMINÓW MATURALNYCH POPRAWKOWYCH

matematyka pisemna –  22 sierpnia 2017 r. godz. 9:00

język angielski ustny  – 25 sierpnia 2017 r. godz. 9:00

 

28 czerwca 2017 TEATR MONTAŻ

Grupa teatralna PSB pn. Teatr Montaż z PSB zdobyła dzisiaj wyjątkowe wyróżnienie !!!! W Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku nasz szkolny teatr wraz z innymi amatorskimi teatrami z całej Polski wystąpił na festiwalu MOST. Grupy prezentowały wysoki poziom oraz nowatorskie spojrzenie na świat
i ludzi. Gratulujemy naszej fantastycznej młodzieży i wspaniałym aktorom z Teatru Gdynia Główna, którzy podjęli artystyczne wyzwanie na deskach teatru Miniatura

MARATON  CZYTELNICZY – WIELKA GALA W ECS

 19.06.2017 r. w  ECS obyło się uroczyste zakończenie II edycji wojewódzkiego konkursu czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych. 

W tegorocznym Maratonie Czytelniczym uczestniczyło 358 uczniów z 34 szkół województwa pomorskiego. Na uroczystość wręczenia nagród została zaproszona uczennica naszej szkoły Sylwia Sokołowska z klasy 3R, która znalazła się w gronie finalistów konkursu.

Gratulujemy !


PODZIĘKOWANIE

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim uczniom i pracownikom PSB, którzy przez cały rok szkolny przynosili nakrętki – tak potrzebne do zrealizowania marzenia o samochodzie dla dzieci z Domu Dziecka im.Korczaka. Dziękuję za pamięć i zaangażowanie – i proszę o więcej 🙂  Magda Szumera

13 czerwca 2017 r – WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU „GDAŃSK MIASTEM ZAWODOWCÓW”

Dn.13.06.17 grupa uczniów w ramach projektu „Gdańsk miastem zawodowców” pod opieką p.Jana Lechickiego i p. Tekli Pogorzelskiej odwiedziła zakład produkcyjny firmy Steico w Czarnej Wodzie, gdzie produkuje się elementy domów energooszczędnych, m.in. płyty z drewna klejonego warstwowo z fornirów. Uczniowie obserwowali kolejne etapy linii produkcyjnej tych płyt konstrukcyjnych m.in: moczenie drewna, korowanie, sortowanie, prasowanie płyt,  klejenie żywicą, przycinanie produktu oraz pracę licznych skanerów kontrolujących jakość wyrobu. Zakład produkuje również biomasę z kory oraz pyłu drzewnego.

czytaj więcej

9 czerwca 2017 r. WYCIECZKA DLA WOLONTARIUSZY

9.06.201 r. wolontariusze  PSB  z klas: 1A, 1C, 1E, 3R, którzy pracowali podczas 3 Gdańsk Maratonu, uczestniczyli w wycieczce do parku linowego w Brzeźnie. Pogoda dopisała. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Na pewno przez najbliższe kilka dni nie zapomnimy o atrakcjach parku linowego (zwłaszcza wstając z łóżka rano).  

czytaj więcej

7 czerwca 2017 r – POBÓR KRWI

W dniu 7 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyła się  cykliczna akcja poboru krwi. Zarejestrowało się 18 potencjalnych honorowych dawców krwi a oddało 13 co w przeliczeniu na ilość to dało nam 5850 ml. Jak po okresie maturalnym jest to niezły wynik ocenia Paula Kuźniarska z Terenowego Oddziału Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Zaszczycił nas swoją obecnością również p. wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. Z Klubu HDK im. Stoczni Gdynia  w akcji udział wzięli prezes Julian Aleksander Michaś i wiceprezes Zbigniew Mrozowski.

czytaj więcej