KONKURS BUDOWLANY „JEDEN Z DZIESIĘCIU”

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w 

KONKURSIE BUDOWLANY  „Jeden z dziesięciu”

Regulamin konkursu: 

Cele konkursu

Inspirowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy budowlanej.

Rozwój umiejętności logicznego myślenia.

Rozwijanie uczniowskich zainteresowań w zakresie wiedzy o budownictwie ogólnym.

Zadania organizacyjne

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Zwycięzca otrzymuje nagrodę rzeczową.  

I etap to etap eliminacyjny, który odbędzie się 27.03.2017 r. Każdy z uczestników rozwiąże test z 20 pytaniami zamkniętymi w zakresie budownictwa ogólnego.

Do II etapu przechodzi 10 osób, które najlepiej rozwiązały test. Odbędzie się on 5.04.2017 r.

Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy chętni uczniowie klas pierwszych.

W II etapie konkursu bierze udział 10 uczniów. Każdy z nich zajmuje oddzielne stanowisko. Każdy uczestnik zaczyna grę z dwiema „szansami”. Prowadzący konkurs zadaje pytania z wiedzy budowlanej, na odpowiedź zawodnik ma 20 sekund, błędna odpowiedź lub jej brak powoduje utratę jednej „szansy”. II etap konkursu dzieli się na trzy podetapy:

  • W pierwszym – prowadzący zadaje kolejno pytania graczom. Każdy zawodnik dostaje po jednym pytaniu. Błędna odpowiedź powoduje utratę jednej „szansy”.

W drugim – zadawanie pytań zaczyna się od pierwszego zawodnika. Pytania zadawane są kolejnym zawodnikom. Ten, który pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi, wyznacza kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowie błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazuje dalej. Jeśli odpowie poprawnie, przejmuje prawo do wyznaczania. W ten sposób gra się tak długo, aż pozostanie w grze trzech zawodników. Przechodzą oni do ostatniej części konkursu.

  • W trzecim (finał) – liczba zadanych pytań jest ograniczona do 12. Każdy zawodnik dostaje dwie nowe szanse. Prowadzący po kolei pyta każdego zawodnika. Wygrywa ten , który jako ostatni zachowa chociaż jedną szansę.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress