ZMIANA WYSTROJU SZKOŁY

Wystrój naszej szkoły uległ ostatnio (1975/1976) dużej zmianie. Można powiedzieć, że przy pomocy kolegów z ZSB szkoła została przybrana w nowe szaty. Zacznijmy od korytarza na parterze. Właśnie tam nasze nosy często są drażnione przez najróżniejsze chemikalia, którymi uczniowie osmarowują deski oraz lastryko. Obecnie w gablotach umieszczonych pomiędzy wspomnianymi deskami a lastrykiem wiszą „wiadomości bieżące” tj. informacje o egzaminach szkół wieczorowych., wykaz frekwencji, rozkład zajęć w czasie ferii itd.

Kiedyś ściany w okolicy sekretariatu były ozdobione dyplomami, które mówiły o wszechstronnych uzdolnieniach uczniów PSB. Teraz nie ma tam nic oprócz białej farby. … oprócz wykończonej już sali 37 oddana jest już do użytku świetlica szkolna. Każdy doskonale wie, że poza bilardem i innymi grami można tam wygodnie odpisać zadania domowe. Cztery lata temu była to „odstraszająca nora”. W tej chwili nie pozostała żadna pamiątka po tamtym skansenie.

Bardzo przyjemna jest również czytelnia. Może jej wygląd zachęci większą ilość uczniów do czytania książek.

Dużo pracy włożyli uczniowie w wykonanie pokoju nauczycielskiego, który podobnie jak świetlica był wcześniej salą lekcyjną.

W krótkiej rozmowie z P. dyr. Cygańskim dowiedzieliśmy się, że na parterze również pozostałe sale staną się gabinetami wyposażonymi w liczne pomoce naukowe, a w następnych latach na wzór parteru zostanie przebudowane pierwsze piętro szkolnego gmachu. Cieszymy się z planów przebudowy wnętrz szkolnych i dumni jesteśmy, ze nasza szkoła jest coraz piękniejsza.

z gazetki szkolnej: „Cegiełka”, styczeń 1976

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress